Hakkımızda


Hava, uzay, savunma araçlarının tasarım, üretim ve desteğini sağlayacak kabiliyete ulaşarak özgün tasarım ve sistem çözümleri üreten bir teknoloji merkezi olma hedefi ile Mayıs 2012 yılında, kurulmuştur.

 

Bünyesinde Uzay, Havacılık ve Savunma Teknolojileri üzerine yüksek lisans ve doktora yapan Uzay, Uçak, Elektronik Mühendisleri barındıran GUMUSH, bünyesinde yürüttüğü katma değeri yüksek küçük uydular için geliştirdiği alt sistemler ve genel uydu tasarımı projelerini, gereksinim, doğrulama, kalifikasyon ve kalite yönetim süreçleri ile birlikte gerçekleştirmektedir. Bu doğrultuda, uzay, havacılık ve savunma sanayisine hizmet vermektedir.

 

Uluslararası Uzay Federasyonu Üyesi (IAF) olan GUMUSH, Türkiye ve Orta Doğu Bölgesi’nin, piko, nano ve mikro uydu tasarımı ve üretimi yapan ilk kobi şirketidir.

 

 

 

 

Vizyonumuz

Tasarladığı ve ürettiği özgün ve yenilikçi ürünler ve hizmetler ile küresel pazarda Türkiye'nin önde uzay ve havacılık firmalarından biri olmaktır. 

Misyonumuz

Ülkemizin ulusal havacılık ve uzay sanayisindeki firmaların uzaya erişim ihtiyaçlarını karşılayan çözümler üretmek ve hizmetler sağlamaktır.

Kalite

Ürün geliştirme ve hizmet süreçlerimizde ECSS - European Cooperation Space Standardization kalite yöntemleri takip edilmektedir.